Abonează-te
Abonează-te

Primesti pe mail cele mai noi articole publicate

Românii care îl vor înfrunta pe Ronaldinho la Cluj

Ronaldinho

Sports Festival a anunțat primele nume din echipa țării noastre pentru meciul demonstrativ din Sala Polivalentă. 



Primele nume din echipa României care vor juca la cel mai așteptat eveniment fotbalistic al verii, Ronaldinho & Friends, au fost confirmate. Șapte figuri emblematice din fotbalul românesc vor intra din nou pe teren în cadrul meciului demonstrativ organizat de Sports Festival, în 14 iunie, la BTarena.

Adrian Mutu, Bogdan Lobonț, Răzvan Raț, Cosmin Contra, Adrian Ilie, Alexandru Chipciu și Florin Cernat vor face parte din echipa care va reprezenta România în fața unei selecționate internaționale de gală. Mutu a fost căpitan al echipei naționale și unul dintre cei mai apreciați atacanți români,  iar Lobonț, un portar emblematic, cu o carieră solidă la AS Roma și în echipa națională.

Fanii se vor bucura de revederea cu Raț – fost căpitan al naționalei, cu o carieră de succes la Șahtior Donețk, Contra – fost selecționer și fundaș cu evoluții remarcabile la AC Milan și Getafe, Ilie – supranumit „Cobra” pentru execuțiile spectaculoase, Chipciu – câștigător de titluri cu FCSB și CFR și jucător activ în Superliga, Cernat – fost mijlocaș ofensiv cunoscut pentru pasele excelente, completează echipa.

Românii vor înfrunta o echipă internațională de excepție, formată din legende ale fotbalului mondial: Ronaldinho, alături de Marco Materazzi, Wesley Sneijder, Julio Cesar, Ricardinho, Kevin Kuranyi și Cristian Zaccardo. Meciul demonstrativ se va disputa într-un format 5+1, în două reprize de câte 30 de minute, și promite un show fotbalistic memorabil, cu accent pe tehnică, spectacol și conexiunea cu fanii.

Meci cu casa închisă. 9.000 de spectatori

Toți acești jucători vor intra pe teren în fața a 9.000 de spectatori. Evenimentul va fi disputat cu casa închisă, biletele puse în vânzare în decembrie și ianuarie fiind epuizate în câteva ore. Cea de-a șasea ediție a Sports Festival, cel mai mare eveniment multisportiv din România dedicat sportului de masă, va avea loc în 12-15 iunie.

După o ediție de succes organizată în 2024, cu titani ai tenisului mondial, organizatorii pregătesc noi surprize și provocări iubitorilor de sport. Evenimentul se va desfășura, ca de obicei, în zona platoului Cluj Arena, Aleea Stadionului, Radisson Garden, Parcul Central, părculețul de copii din proximitatea stadionului și Parcul Iuliu Hațieganu.

Conceptul festivalului este unul generos: timp de patru zile, sportul coboară în stradă și provoacă participanții să regăsească bucuria de a face mișcare. Ediția din 2024 (13-16 iunie) a însemnat un spectacol total al sportului în care publicul a putut atât să practice și să încerce sporturi noi, să se distreze făcând mișcare, să concureze la competiții, cât și să întâlnească legende mondiale ale tenisului.

Andre Agassi și soția sa, Stefanie Graf, au venit de peste ocean pentru a întâlni publicul din România. Cei doi au jucat, la Cluj-Napoca, în cadrul unui demonstrativ de tenis, în premieră, alături de Simona Halep, Andrei Pavel, Justin Gimelstob și Horia Tecău, în BTarena și au oferit o seară magică celor 10.000 de fani prezenți la eveniment.





Total
0
Shares
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articolul anterior

Angajatori de top la Târgul de Carieră Feroviară

Articolul următor
Iarmaroc

100 de producători și meșteri se adună la Muzeul Satului din Cluj

Citește și despre galele The Voices of Business Awards:
The Voices of Business Awards Brașov, Covasna și Harghita 2024
The Voices of Business Awards Arad, Timiș și Caraș-Severin 2024
The Voices of Business Awards Bistrița-Năsăud, Mureș, Sălaj și Cluj 2024
The Voices of Business Awards Sibiu, Alba și Hunedoara 2024
The Voices of Business Awards Bihor, Satu Mare și Maramureș 2024
Citește și:
Investiții
Infrastructură
Citeste mai mult

Angajări în domeniul feroviar

Târgul de Carieră Feroviară în România revine în luna iunie cu cea de-a X-a ediție și aduce în…
Turism
Citeste mai mult

Crama Jelna a luat bronzul la Top Hotel Awards

Pentru a treia oară consecutiv vinarii bistrițeni se clasează pe podiumul competiției destinate industriei ospitalității din România. „Suntem…
Educație
Zi de Zi știri economice:
Loading RSS Feed
Total
0
Share