Abonează-te
Abonează-te

Primesti pe mail cele mai noi articole publicate

VCST Alba – spirit de echipă, motivație și competitivitate

Începutul de an pentru VCST Alba e unul care ne prinde cu ștacheta sus, ca de obicei, iar temele abordate în advertorialul de luna aceasta sunt:  spiritul de echipă, motivația și competitivitatea. Astfel, “subiectul”, care să reprezinte cel mai bine cele de mai sus menționate, este echipa VCST Runners, care a fost formată în ianuarie 2017 din patru angajați: Diana Dobra, Angela Bercheu, Ciprian Docolina, Daniel Petrescu, pentru a promova sportul, mișcarea, starea de bine.

 

Compania VCST Alba susține astfel de inițiative, mai ales când este vorba de activități întreprinse de proprii angajați.

Beneficiile pe care acest sport le oferă, atât pentru corp cât și pentru minte, sunt promovate și de colegii noștri. “În afară de promovarea acestui mod sănătos de a trăi, dorim să facem cunoscută și compania pentru care lucrăm, atât pe piață, cât și în rândul candidaților interesați de locuri de muncă în regiunea noastră”, recunoaște Diana Dobra.

În anul 2018, respectiv 2019, alți trei dintre colegii noștri li s-au alăturat: Adrian Savu, Mihai Roșu, Adrian Câmpeanu, și acum se bucură de participarea la evenimentele VCST Runners.

Pentru că toți merită să fie cunoscuți, nu doar prin calitatea de sportiv cât și prin prisma activității lor în compania noastră, am realizat o scurtă prezentare a fiecăruia dintre ei:

Angela Bercheu – Senior Buyer (Departamentul Logistică), îmbină cu succes viața de familie și cariera, fiind mereu o prezență efervescență a echipei VCST începând cu anul 2017;

Diana Dobra – Buyer (Departamentul Logistică), este “zâmbăreața” echipei și face parte din companie începând cu anul 2016;

Ciprian Docolina – sportiv înnăscut, ocupă funcția de Senior Planner (Departamentul Logistică) și este în VCST Alba de 4 ani de zile;

Daniel Petrescu – ocupă funcția de Heat Treatment Engineer (Departamentul Inginerie) și este în companie încă de la început, din anul 2012;

Adrian Savu – Shift Leader (Departamentul Producție), supranumit “sufletul evenimentelor marca VCST”, a intrat în echipa noastră în anul 2014 și privește tot ce se întâmplă în jurul său cu un optimism debordant și molipsitor;

Mihai Roșu – ocupă funcția de Sales Engineer (Departamentul Vânzări), face față cu brio provocărilor de zi cu zi, din anul 2015;

Ultimul care întregește echipa VCST Runners, dar nu cel din urmă, este Adrian Câmpeanu – Buyer (Departamentul Logistică); familist convins, dar și persoană care la job găsește soluții chiar și atunci când pare „misiune imposibilă”, face parte din marea familie VCST Alba din anul 2016.

Dincolo de eventualele dispute apărute între ei la locul de muncă, în afara companiei, membrii echipei VCST Runners sunt extrem de uniți, iar actuala formulă e una de succes, care redă foarte bine valorile VCST:

  • Câștigăm împreună–  toți cei 7 participă la diverse competiții, în scopul de a fi cei mai buni și a câștiga cât mai multe premii;
  • Pasiune în a ne autodepăși –  “Alergarea devine pentru noi mai mult decât doar un sport; devine un mod de viață, un mod de dezvoltare și de îmbunătățire de sine” – Angela Bercheu;
  • Adoptăm diversitatea–  componenții fac parte din departamente diferite și nu există discriminare în funcție de sex;
  • Încredere–  optimiști și având încredere unii în ceilalți, sunt mereu pregătiți de noi competiții.

Alergătorii noștri au energie, determinare, voință și disciplină. De-a lungul timpului au existat mici accidentări care nu i-au ocolit nici pe sportivii noștri, însă nimic nu i-a împiedicat să reia antrenamentele, pentru a se prezenta așa cum se cuvine la fiecare competiție.

Oamenii sunt cel mai valoros atu al unei companii, iar VCST apreciază oamenii, susținându-i și fiindu-le alături și în afară companiei!

 

Total
23
Shares
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articolul anterior

Drusal va opera la Maramureș pe o platformă temporară

Articolul următor

România reprezentată la reuniunea Consiliului General al WCF

Citește și:
Zi de Zi știri economice:
Loading RSS Feed
Total
23
Share