Abonează-te
Abonează-te

Primesti pe mail cele mai noi articole publicate

Experți israelieni în vizită la Oradea

La invitația Ambasadei României, Oradea găzduiește săptămâna aceasta doi experți israelieni în inovare de la Herzog Strategic: domnul CEO Ofer Sachs și doamna Roni Bar-Shalev Șef Inovare și Sustenabilitate, care vor fi în vizită la Oradea și Timișoara .

Cei doi experți vor afla mai multe despre eforturile autorităților locale de a dezvolta un ecosistem dinamic de inovare și vor împărtăși o parte din experiența Israelului în acest domeniu.



Întâlniri

Vizita delegației a început luni, 16 mai 2022, la Primăria Oradea, unde au avut loc întâlniri cu reprezentanții Oradea Tech Hub și Make IT in Oradea , precum și cu primele 5 companii din industria locală: Creatopy, Paymo, Mobiversal, TypingDNA și Qubiz.

Experții din Israel s-au întâlnit cu firmele IT din Oradea

Cu această ocazie, oaspeții din Israel, însoțiți de city managerul Oradiei, Mihai Jurca, au vizitat campusul Creatopy, una dintre cele mai mari companii de tehnologie din regiune, la Săldăbagiu de Munte.





Total
0
Shares
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articolul anterior
ahk awards german romanian business awards

Premiile Economiei Româno-Germane vor fi acordate în premieră de AHK România

Articolul următor

Serviciile de e-guvernare furnizate de Registrul Comerțului vor fi modernizate de Vodafone

Citește și despre galele The Voices of Business Awards:
The Voices of Business Awards Brașov, Covasna și Harghita 2024
The Voices of Business Awards Arad, Timiș și Caraș-Severin 2024
The Voices of Business Awards Bistrița-Năsăud, Mureș, Sălaj și Cluj 2024
The Voices of Business Awards Sibiu, Alba și Hunedoara 2024
The Voices of Business Awards Bihor, Satu Mare și Maramureș 2024
Citește și:
Investiții
Infrastructură
Turism
Educație
Zi de Zi știri economice:
Loading RSS Feed
Total
0
Share