Abonează-te
Abonează-te

Primesti pe mail cele mai noi articole publicate

Electrocenter Due, angrenată pe șantierele Maravet, Altex și New Cold

Administratorul Electrocenter Due, Ioan Cheța, anunța finalizarea cu succes a conexiunilor electrice în tablourile furnizate de partenerul său Eaton Electro Producție.
Lucrările de instalații electrice pentru hala de producție Maravet | Foto: Electrocenter Due

Compania băimăreană de instalații electrice profesionale era implicată, la finalul anului trecut, în trei mari proiecte din România.

Administratorul Electrocenter Due, Ioan Cheța, a anunțat finalizarea cu succes a conexiunilor electrice în tablourile furnizate de partenerul său Eaton Electro Producție. Proiectul la care a contribuit și un alt partener, AG Wincon, a fost realizat în cadrul unui depozit frigorific de -28°C, situat lângă București.

 

Electrocenter Due a instalat sisteme electrice profesionale pentru compania olandeză New Cold, la un depozit frigorific modern. La Bârlad, echipele societății din Baia Mare au mărit ritmul pentru finalizarea proiectului pentru un nou magazin Altex, unde aceasta executa instalațiile electrice pentru curenți tari și slabi.

Un alt proiect la care a participat Electrocenter Due pe final de an îl reprezintă lucrările de instalații electrice pentru hala de producție a furnizorului de produse pentru animale Maravet Baia Mare, parte a grupului internațional Covetrus (SUA).

Electrocenter Due, societate deținută în mod egal de Ioan și Victoria Cheța, a avut, în 2023, afaceri de 45 milioane de lei și un profit net de 5 milioane, cu 69 de angajați, conform platformei Listă Firme. Ioan Cheța mai este implicat în firmele Electrocenter (comerț cu articole de iluminat) – afaceri de 23 milioane lei, dar și în Quality Construct și Q CO Energy, alături de Sorinel Pop.

Electrocenter

Total
0
Shares
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articolul anterior

O româncă promovează excelența în aviație: Roxana Leonte, coordonator al flotei Emirates

Articolul următor

Aproape 2,5 milioane euro pentru ADI ITI "Moții, Țara de Piatră"

Citește și despre galele The Voices of Business Awards:
The Voices of Business Awards Cluj 2023
The Voices of Business Awards Alba 2023
The Voices of Business Awards Sibiu 2023
The Voices of Business Awards Brașov 2023
Citește și:
Investiții
Infrastructură
Turism
Transilvania Trek Cluj (TTC) își extinde amprenta în România cu mai multe proiecte noi.
Citeste mai mult

Hiltonul din Apuseni prinde contur

Operatorul de hoteluri Transilvania Trek va demara prima fază a unității turistice din stațiunea Beliș-Fântânele. “Transilvania Trek Cluj…
Educație
Zi de Zi știri economice:
Loading RSS Feed
Total
0
Share