IT&C

Endava și Worldpay extind parteneriatul

Endava a primit premiul la categoria Proiectul de Software Outsourcing al Anului, în cadrul ediției 2017 a Premiilor Asociației Patronale a Industriei de Software și Servicii (ANIS), pentru proiectele derulate cu Worldpay.
Colaborarea Endava cu Worldpay, lider la nivel global în tehnologii de procesare a plăților, este una de lungă durată și se axează pe dezvoltarea de sisteme care susțin produsele și serviciile oferite clienților Worldpay la nivel internațional. Recent, cele două companii au extins acest parteneriat și, de asemenea, au în vedere crearea unui centru de excelență în București.
Parteneriatul dintre Endava și Worldpay s-a concretizat până în prezent în livrarea unei platforme de plăți de ultimă generație, îmbunătățirea serviciilor oferite de Worldpay procesatorilor prin portaluri de plăți, respectiv dezvoltarea unei noi suite de soluții digitale.
Juriul ANIS a analizat complexitatea programului, impactul estimat asupra business-ului, numărul de utilizatori și nivelul de implicare, în cadrul Galei care a celebrat excelența în industria de software și servicii din România.
“Ne bucurăm că echipele noastre sunt apreciate pentru dedicarea lor în livrarea de soluții care contribuie la succesul clienților nostri. Ne dorim să contribuim în continuare la dezvoltarea Worldpay, să participăm activ prin colaborarea noastră și să susținem Worldpay în obiectivul de a introduce noi abordări care să facă diferența în domeniul plăților electronice la nivel global”, declară John Cotterell, CEO Endava.
“Vom continua să consolidăm parteneriatul puternic cu Endava, care a susținut cu succes echipele noastre de tehnologie, prin abordări inovative în dezvoltarea software. Suntem încântați să lucrăm îndeaproape cu Endava pentru a crea un centru de excelență tehnică în București. Datorită brandului puternic pe care Endava îl are în regiune, vom atrage specialiști talentați, aducând astfel o serie de noi capabilități pentru Worldpay”, declară Mark Kimber, Chief Information Officer, Worldpay.

Related posts

Studiu Valoria: Comportamentele de cumpărare în era consumatorilor digitali

redactia

Fujikura Automotive Romania, Emerson și Banca Transilvania – cei mai mari angajatori ai Clujului. Top zece

redactia

Facultatea fără șomeri. Pepiniera de Cluj pentru Google, Facebook și Microsoft

redactia

Imagination Technologies va produce, într-un nou centru la Timişoara, soft în domeniul inteligenţei artificale şi al computer vision

Robert Bloancă

Internet & Mobile World devine go>tech world, casa economiei digitale din Europa Centrală și de Est

Nicolae Pop

CJ | Târgul Agro – piaţa virtuală pentru hrană românească bună şi ieftină

Tranzacție pe axa Cluj – Ploiești: AROBS a cumpărat o platformă IT

Nora Dumitrescu

Noutățile Allview la MWC Barcelona 2018: shopping, entertainment și smart home, controlate prin intermediul asistentului vocal AVI, în care pot fi integrate până la 100 de limbi

Stefana Muresan

Călin Biriș: Peste 600 antreprenori și manageri din Cluj și Mureș interesaţi să își crească afacerea prin marketing online

Stefana Muresan

Furnizorul german de software și servicii IT SAP, noi angajări în Timișoara

redactia

Zitec dezvoltă un proiect inovator pentru Agenția Spațială Europeană

Stefana Muresan

Cluj Innovation Days: Colaborarea între mediul de afaceri și cel de cercetare, o necesitate

Stefana Muresan

Norbert Ebinger preia managementul D-Link România

Nicolae Pop

Orădenii sunt invitați să-și achite impozitele şi taxele online

Traian Dan

Și programatorii IT din centrele de servicii vor fi scutiți de impozit pe venit

Stefana Muresan

Certificatele de urbanism vor fi obținute pe internet în Baia Mare

Nora Dumitrescu

Ocean Fish procesează 12 tone de pește pe zi cu ajutorul soluției de la Senior Software

Stefana Muresan

O școală din Oradea dotată smart de Junior Achievement și Telekom Romania

Traian Dan

Daniel Metz, CEO NTT DATA Romania: Am atins la sfârșitul acestui an fiscal o cifră de afaceri de 72.17 mil. euro, în creștere cu 25.6%

Stefana Muresan

Apple Pay devine disponibil clienţilor Orange Money

Ligia Voro

UTCN lansează, împreună cu Universitatea Hull din Marea Britanie, specializarea Tech EMBA

redactia

Noi reguli privind drepturile de autor în mediul digital

Stefana Muresan

România, a doua țară din UE cu cea mai mare pondere de studente la IT și Comunicații

Papuc Irina

Emerson a ajuns la peste 2.500 de angajaţi la Cluj şi mai recrutează 150 de oameni

redactia

Leave a Comment