Real Estate Slider Ultimele stiri

ASA CONS ROMANIA 6.000 mc de elemente de beton pentru depozitul logistic Dedeman din Turda

Compania ASA CONS ROMANIA din Turda, judeţul Cluj a anunţat faptul că depozitul logistic Dedeman din Turda, care va avea 51.000 mp, va fi finalizat până la sfârşitul anului. Echipa ASA CONS ROMANIA a avut până acum 30 de colaborări cu Dedeman iar pentru această construcţie a montat aproximativ 6000 mc de elemente de beton.

“După finalizarea a peste 30 de construcții pentru Dedeman, a fost momentul pentru a construi ceva în orașul nostru natal, Turda. Depozitul logistic nou-nouț va avea 51000 de metri pătrați și va fi gata pentru marea deschidere înainte de sfârșitul anului. Echipa noastră uimitoare de oameni muncitori au montat în jur de 6000 metri cubi de elemente din beton prefabricate în doar două luni, iar pe această notă, am dori să le mulțumesc tuturor și să le spun cât de mult îi apreciem! Ca urmare a folosirii tehnologiilor și proceselor de vârf ale pieței, depozitul logistic va folosi o structură principală de: (1) fundații de buzunar prefabricate din beton (2) coloane prefabricate din beton (3) grinzi de acoperiș prefabricate (4) grinzi de plăci prefabricate și (5) pereți prefabricate. Suntem nerăbdătorii să finalizăm acest proiect conform planului și să sărbătorim împreună cu partenerii noștri.”, au anunţat reprezentanţii ASA CONS pe o reţea de socializare.

ASA CONS ROMANIA SRL a fost fondată în 1999 ca parte din grupul ASA Kft. Ungaria şi a devenit rapid liderul de piaţă în prefabricate de beton pentru clădirile non-rezidenţiale din România. ASA CONS construit un număr impresionant de obiective, care includ centre comerciale şi logistice, depozite, infrastructură civilă şi industrială.

 este afacerea de succes a doi antreprenori români, fraţii Dragoş şi Adrian Pavăl care, începând cu anul 1992, au dezvoltat lanțul de retail cu materiale de construcții și produse pentru amenajări interioare de tip Do-It-Yourself (DIY).

Compania s-a extins într-un ritm constant și susținut, dar pe lângă cifre și calcule, cel mai important capital al modelului de business Dedeman este cel uman. Angajații care lucrează în cele 49 magazine ale lanțului nostru de retail formează o familie dinamică, pragmatică și mereu atentă la planurile, cerințele și nevoile clienților și partenerilor noștri.

În anul 1994, Dedeman avea doar 11 angajați. În 2002, echipa era deja formată din 245 de oameni. Iar astăzi, la Dedeman peste 11.000 de colegi stau la dispoziția clienților noștri, dedicați planurilor lor.

Related posts

Doi orădeni, soț și soție, creează genți de lux pentru clienți din toată lumea

redactia

Universitatea de Vest din Timișoara se pregătește să găzduiască peste 100 de olimpici și pasionați de robotică

Ligia Voro

Cemacon intră spectaculos în era Dedeman

Stefana Muresan

UAE, Turcia şi Golful Persic vor să investească până la 500 de milioane de euro în Transilvania

Stefana Muresan

Ministrul Sănătății, despre taxa clawback: A fost aplicată fără discernământ

Papuc Irina

Comisarul Creţu: România va avea pentru perioada 2021-2027, 10% în plus faţă de actuala perioadă de programare

redactia

ANCPI a înregistrat în 2018 peste 500.000 de imobile, cu peste 31% mai multe faţă de 2017

redactia

Analiză: Unde se află cele mai apreciate hoteluri și pensiuni din țară

Papuc Irina

Robotul terapeut care ajută copiii cu autism, creat de cercetătorii de la UBB. Proiect de 800.000 de euro, din fonduri europene

redactia

Sky Box, offices near Otopeni airport

Ionut Oprea

Topul investitorilor in real estate, 2015-2019

Papuc Irina

Contract de 10 milioane de euro, obținut de nemții de la RER-RWE, pentru servicii de salubritate în Alba

redactia

CNAIR: 13,7 kilometri din Autostrada Transilvania, deschişi traficului rutier

redactia

Unveiling of Chapman Taylor’s masterplan for 80-hectare World Horticultural EXPO in Łódź, Poland

Ionut Oprea

România a semnat o declarație comună la Bruxelles de renaștere a sectorului turistic

Ion Surdu

Bătălie aeriană pentru cerul Clujului

Nora Dumitrescu

Bugetul de călătorii de 7 milioane euro pe an al Agenției Europene a Medicamentului – gestionat de o agenție de corporate travel management din România

redactia

Circa 70% din exporturile moldovenești ajung în UE, iar livrările către CSI continuă să scadă

redactia

Zboruri Tarom de la Iaşi către Cluj şi Timişoara, de la sfârşitul lunii martie

Stefana Muresan

Autostrada Sebeș-Turda, între datele de pe hârtie și realitatea de pe teren la începutul anului

Papuc Irina

Parcare office privată din Cluj, disponibilă public peste noapte

Nora Dumitrescu

Conferinţele Transilvania Open 4 Business 2017 încep pe 18 Mai, la Cluj.

Raluca Ursu

Unde s-a extins Penny Market în Transilvania

Nora Dumitrescu

The MBC network is extended in Tirgu Mures

redactia

Leave a Comment