Real Estate Slider Ultimele stiri

ASA CONS ROMANIA 6.000 mc de elemente de beton pentru depozitul logistic Dedeman din Turda

Compania ASA CONS ROMANIA din Turda, judeţul Cluj a anunţat faptul că depozitul logistic Dedeman din Turda, care va avea 51.000 mp, va fi finalizat până la sfârşitul anului. Echipa ASA CONS ROMANIA a avut până acum 30 de colaborări cu Dedeman iar pentru această construcţie a montat aproximativ 6000 mc de elemente de beton.

“După finalizarea a peste 30 de construcții pentru Dedeman, a fost momentul pentru a construi ceva în orașul nostru natal, Turda. Depozitul logistic nou-nouț va avea 51000 de metri pătrați și va fi gata pentru marea deschidere înainte de sfârșitul anului. Echipa noastră uimitoare de oameni muncitori au montat în jur de 6000 metri cubi de elemente din beton prefabricate în doar două luni, iar pe această notă, am dori să le mulțumesc tuturor și să le spun cât de mult îi apreciem! Ca urmare a folosirii tehnologiilor și proceselor de vârf ale pieței, depozitul logistic va folosi o structură principală de: (1) fundații de buzunar prefabricate din beton (2) coloane prefabricate din beton (3) grinzi de acoperiș prefabricate (4) grinzi de plăci prefabricate și (5) pereți prefabricate. Suntem nerăbdătorii să finalizăm acest proiect conform planului și să sărbătorim împreună cu partenerii noștri.”, au anunţat reprezentanţii ASA CONS pe o reţea de socializare.

ASA CONS ROMANIA SRL a fost fondată în 1999 ca parte din grupul ASA Kft. Ungaria şi a devenit rapid liderul de piaţă în prefabricate de beton pentru clădirile non-rezidenţiale din România. ASA CONS construit un număr impresionant de obiective, care includ centre comerciale şi logistice, depozite, infrastructură civilă şi industrială.

 este afacerea de succes a doi antreprenori români, fraţii Dragoş şi Adrian Pavăl care, începând cu anul 1992, au dezvoltat lanțul de retail cu materiale de construcții și produse pentru amenajări interioare de tip Do-It-Yourself (DIY).

Compania s-a extins într-un ritm constant și susținut, dar pe lângă cifre și calcule, cel mai important capital al modelului de business Dedeman este cel uman. Angajații care lucrează în cele 49 magazine ale lanțului nostru de retail formează o familie dinamică, pragmatică și mereu atentă la planurile, cerințele și nevoile clienților și partenerilor noștri.

În anul 1994, Dedeman avea doar 11 angajați. În 2002, echipa era deja formată din 245 de oameni. Iar astăzi, la Dedeman peste 11.000 de colegi stau la dispoziția clienților noștri, dedicați planurilor lor.

Related posts

Cea mai mare seră din țară, de 17.000 mp, în Timiș

Stefana Muresan

Ordinul Arhitecților din România are un nou președinte

Stefana Muresan

MedLife investește 5 milioane de euro în Ungaria. Este prima mutare a unei companii româneşti din sectorul medical privat în afara țării

redactia

BNR lansează o monedă din argint cu ocazia împlinirii a 75 de ani de la înființarea Universității de Vest din Timișoara

Papuc Irina

Electric Castle a început în forță și îi așteaptă astăzi pe Limp Bizkit

Ligia Voro

Colectarea selectivă a deșeurilor se extinde în tot Brașovul

Papuc Irina

Zalăul a ajuns în topul retailului din România

Nora Dumitrescu

Primăria și Centrul Cultural Clujean dezvoltă prima Divizie de Inovare Urbană din Estul Europei

redactia

Antreprenoriat Verde – Peste 4000 elevi construiesc proiecte care salvează planeta

redactia

Autostrada Sebeş-Turda: Marți se face recepţia lucrărilor pe tronsonul de 12,3 km între Aiud şi Decea

Stefana Muresan

Ford a lansat Family Fun Hub – un site special, cu activități recreative pentru copii

Ligia Voro

Fond de premiere de 60.000 euro pentru programul Bursele ANIS 2019. Încă 4 zile de înscriere

Ligia Voro

Buget de 43 de milioane de euro pentru instalarea tinerilor fermieri. Programul începe în iulie

Papuc Irina

Lucrările de modernizare a tronsonului feroviar Simeria – Sighişoara, finalizate în proporţie de 95%

redactia

Eximtur se indreapta spre afaceri de 54 mil. euro

Stefana Muresan

Primăria Sibiu inițiază a 3 etapă de modernizare a Stadionului Municipal. „O investiție de 39 de milioane de euro”

Papuc Irina

Primarii învață cum să aibă o administrație inteligentă

Nora Dumitrescu

Acțiunile Transilvania Broker intră la tranzacționare la BVB

Stefana Muresan

Aeroportul Internaţional Cluj, 87 de ani de la înființarea ca aerodrom civil. Noul program de vară

Stefana Muresan

Wetterbest a lansat noul mat în piața de învelitori metalice: NEOMAT 30

Ligia Voro

TAROM va relua zborurile de dimineață Cluj – București

Nora Dumitrescu

Rupack, gestionarea eficientă a cartonului la Reghin 

Ligia Voro

Stațiunea Băile Figa, vizitată de peste 170.000 de turişti în perioada verii

Stefana Muresan

Adelina Chișu: “La Ghepard Communication nu facem tranziţii, ci mai degrabă învăţăm constant să experimentăm Echilibrul între clasic şi modern”

Nicolae Pop

Leave a Comment