Real Estate Slider Ultimele stiri

ASA CONS ROMANIA 6.000 mc de elemente de beton pentru depozitul logistic Dedeman din Turda

Compania ASA CONS ROMANIA din Turda, judeţul Cluj a anunţat faptul că depozitul logistic Dedeman din Turda, care va avea 51.000 mp, va fi finalizat până la sfârşitul anului. Echipa ASA CONS ROMANIA a avut până acum 30 de colaborări cu Dedeman iar pentru această construcţie a montat aproximativ 6000 mc de elemente de beton.

“După finalizarea a peste 30 de construcții pentru Dedeman, a fost momentul pentru a construi ceva în orașul nostru natal, Turda. Depozitul logistic nou-nouț va avea 51000 de metri pătrați și va fi gata pentru marea deschidere înainte de sfârșitul anului. Echipa noastră uimitoare de oameni muncitori au montat în jur de 6000 metri cubi de elemente din beton prefabricate în doar două luni, iar pe această notă, am dori să le mulțumesc tuturor și să le spun cât de mult îi apreciem! Ca urmare a folosirii tehnologiilor și proceselor de vârf ale pieței, depozitul logistic va folosi o structură principală de: (1) fundații de buzunar prefabricate din beton (2) coloane prefabricate din beton (3) grinzi de acoperiș prefabricate (4) grinzi de plăci prefabricate și (5) pereți prefabricate. Suntem nerăbdătorii să finalizăm acest proiect conform planului și să sărbătorim împreună cu partenerii noștri.”, au anunţat reprezentanţii ASA CONS pe o reţea de socializare.

ASA CONS ROMANIA SRL a fost fondată în 1999 ca parte din grupul ASA Kft. Ungaria şi a devenit rapid liderul de piaţă în prefabricate de beton pentru clădirile non-rezidenţiale din România. ASA CONS construit un număr impresionant de obiective, care includ centre comerciale şi logistice, depozite, infrastructură civilă şi industrială.

 este afacerea de succes a doi antreprenori români, fraţii Dragoş şi Adrian Pavăl care, începând cu anul 1992, au dezvoltat lanțul de retail cu materiale de construcții și produse pentru amenajări interioare de tip Do-It-Yourself (DIY).

Compania s-a extins într-un ritm constant și susținut, dar pe lângă cifre și calcule, cel mai important capital al modelului de business Dedeman este cel uman. Angajații care lucrează în cele 49 magazine ale lanțului nostru de retail formează o familie dinamică, pragmatică și mereu atentă la planurile, cerințele și nevoile clienților și partenerilor noștri.

În anul 1994, Dedeman avea doar 11 angajați. În 2002, echipa era deja formată din 245 de oameni. Iar astăzi, la Dedeman peste 11.000 de colegi stau la dispoziția clienților noștri, dedicați planurilor lor.

Related posts

CBRE România Flash Call: Impactul COVID-19 pe piața imobiliară se va resimți în al doilea trimestru. Măsurile de siguranță și tehnologia sunt pe agenda tuturor

Papuc Irina

A IV-a întâlnire de business networking și antreprenoriat din Sibiu, marca ELITE Business Women

Stefana Muresan

Grupul MOL, prin Panfora Oil & Gas, începe forările în judeţul Arad

Stefana Muresan

Onix Park livreaza primele 600 de locuinte in 2019 in urma unei investitii de 32 mil. euro

redactia

NRCC – BRCC Night of the SMEs in Cluj, 23rd of March

Ionut Oprea

Summit pentru simplificarea accesării fondurilor structurale

Ligia Voro

The Open utilizează tehnologia și inteligența artificială a NTT DATA, pentru a crea un campionat virtual cu celebrități ale golfului din ultimele decenii

redactia

Antreprenorii mai au două săptămâni pentru a se înregistra în Made in România

Stefana Muresan

Projecting the future

Ionut Oprea

Sogefi Suspensions, investiție de 50 milioane de euro la Oradea și 200 de noi locuri de muncă, în domeniul automotive

redactia

Alexandru Giboi a fost ales Secretar General al Alianței Europene a Agențiilor de Presă

redactia

24AUCTION – platforma de licitații de mărfuri online se lansează curând în România

redactia

Cel mai nou tramvai românesc, produs de Astra Vagoane Călători, testat pe liniile din Timişoara

Stefana Muresan

2,67 mil. EUR din negocierile consumatorilor cu băncile. De acum și persoanele juridice se pot adresa CSALB

Ligia Voro

Patronii din Sălaj au bătut palma cu județul: acord pe cinci ani

Nora Dumitrescu

Trei oferte pentru construirea de tramvaie electrice, la Timişoara. Contract de peste 40 milioane euro

Stefana Muresan

Șeful CNAIR: “Vom monitoriza strict autostrada Alba Iulia – Aiud”

Nora Dumitrescu

IOTA Access oferă control inteligent al accesului bazat pe open-source, pentru orice aplicație sau platformă

Papuc Irina

Micii fermieri din Transilvania, instruiți cum să intre în hipermarketuri

Nora Dumitrescu

Veniturile din vânzări ale Antibiotice Iași au depășit 70 de milioane lei în primele 3 luni: mai mult cu 8 milioane de lei față de T1 din 2019

Papuc Irina

VINVEST 2019: Degustări speciale – vinuri vechi de 60 de ani, vinuri produse la Muntele Athos, vinuri produse ecologic

Stefana Muresan

POPOVICI NIȚU STOICA & ASOCIAȚII o cooptează pe Raluca Rusu Asociat în PNSA Tax

Papuc Irina

Astra Vagoane Călători din Arad caută încă 200 de oameni. Câștigă piața internă

redactia

Pizzarotti, pe ultima sută a autostrăzii Sebeș – Alba Iulia

Nora Dumitrescu

Leave a Comment