Real Estate Slider Ultimele stiri

ASA CONS ROMANIA 6.000 mc de elemente de beton pentru depozitul logistic Dedeman din Turda

Compania ASA CONS ROMANIA din Turda, judeţul Cluj a anunţat faptul că depozitul logistic Dedeman din Turda, care va avea 51.000 mp, va fi finalizat până la sfârşitul anului. Echipa ASA CONS ROMANIA a avut până acum 30 de colaborări cu Dedeman iar pentru această construcţie a montat aproximativ 6000 mc de elemente de beton.

“După finalizarea a peste 30 de construcții pentru Dedeman, a fost momentul pentru a construi ceva în orașul nostru natal, Turda. Depozitul logistic nou-nouț va avea 51000 de metri pătrați și va fi gata pentru marea deschidere înainte de sfârșitul anului. Echipa noastră uimitoare de oameni muncitori au montat în jur de 6000 metri cubi de elemente din beton prefabricate în doar două luni, iar pe această notă, am dori să le mulțumesc tuturor și să le spun cât de mult îi apreciem! Ca urmare a folosirii tehnologiilor și proceselor de vârf ale pieței, depozitul logistic va folosi o structură principală de: (1) fundații de buzunar prefabricate din beton (2) coloane prefabricate din beton (3) grinzi de acoperiș prefabricate (4) grinzi de plăci prefabricate și (5) pereți prefabricate. Suntem nerăbdătorii să finalizăm acest proiect conform planului și să sărbătorim împreună cu partenerii noștri.”, au anunţat reprezentanţii ASA CONS pe o reţea de socializare.

ASA CONS ROMANIA SRL a fost fondată în 1999 ca parte din grupul ASA Kft. Ungaria şi a devenit rapid liderul de piaţă în prefabricate de beton pentru clădirile non-rezidenţiale din România. ASA CONS construit un număr impresionant de obiective, care includ centre comerciale şi logistice, depozite, infrastructură civilă şi industrială.

 este afacerea de succes a doi antreprenori români, fraţii Dragoş şi Adrian Pavăl care, începând cu anul 1992, au dezvoltat lanțul de retail cu materiale de construcții și produse pentru amenajări interioare de tip Do-It-Yourself (DIY).

Compania s-a extins într-un ritm constant și susținut, dar pe lângă cifre și calcule, cel mai important capital al modelului de business Dedeman este cel uman. Angajații care lucrează în cele 49 magazine ale lanțului nostru de retail formează o familie dinamică, pragmatică și mereu atentă la planurile, cerințele și nevoile clienților și partenerilor noștri.

În anul 1994, Dedeman avea doar 11 angajați. În 2002, echipa era deja formată din 245 de oameni. Iar astăzi, la Dedeman peste 11.000 de colegi stau la dispoziția clienților noștri, dedicați planurilor lor.

Related posts

Romgaz, rezultate istorice în 2017

Stefana Muresan

Superfood Company: Piața produselor de îngrijire a copiilor mici crește cu circa 5% în primul semestru din 2018

Stefana Muresan

Colliers, manager nou pentru Europa Centrala si de Est (ECE)

Ionut Oprea

GEORGIA, UNA DINTRE CELE MAI FRUMOASE ȚĂRI DIN LUME, DEVINE DISPONIBILĂ TURIȘTILOR ROMÂNI DIN 3 IULIE GRAȚIE PACHETELOR OFERITE DE WIZZ TOURS

Stefana Muresan

Napoca Imobiliare premiată în cadrul Galei Profesioniştilor în Imobiliare

Ionel Albu

Familiile bogate din Germania cumpără terenuri în România. Descendenţii producătorului de avioane Claude Dornier, printre investitori

Stefana Muresan

Farmacia Myriam Pharma din Cluj, deținută de familia Mureșan, afaceri de 2 mil. de euro

Stefana Muresan

CJ Sibiu: Hotărâre pentru dezvoltarea Aeroportului Internațional Sibiu – reduceri pentru companiile aeriene și redeschiderea unor rute suspendate

Papuc Irina

“Lipsa forței de muncă va obliga companiile la automatizare și robotizare”

Stefana Muresan

Continuă pregătirea pentru cel mai mare eveniment turistic de drumeție european, care se va desfășura în Transilvania

Papuc Irina

Premiile Galei "PRIA Women in Agriculture", editia 3-a

Stefana Muresan

Festivalurile Untold și Neversea speră la ridicarea restricțiilor

Nora Dumitrescu

Bitdefender, City Promotions, Clock Advertising , Arobs Transilvania Software și Mercury360 Communications, în topul Best Employers

Stefana Muresan

Producătorul de panouri termoizolante TeraSteel a înregistrat exporturi de aproape 60% din cifra de afaceri în 2019

Papuc Irina

The Lawyer European Awards 2018: Maravela|Asociații desemnată Firma de avocatură a anului în Europa de Est și Balcani și propusă pentru Firma de avocatură a anului în Europa

Stefana Muresan

Interbrands, parte a Orbico Group, va începe un amplu proces de automatizare în spațiul închiriat din P3 Bucharest A1

Papuc Irina

Germanii de la Ara și-au închis magazinele din Ardeal

Nora Dumitrescu

Băile Felix şi 1 Mai, program de investiţii de peste 15 milioane euro

Stefana Muresan

BuildGreen depășește 3 milioane m2 asistați pentru certificare sustenabilă

Nicolae Pop

Oradea facilitează accesul spre Satu Mare şi Autostrada Transilvania

Traian Dan

City-dwellers take centre stage in MIPIM 2020 conversations

Ionut Oprea

Centura de Est a municipiului Arad, cel mai mare proiect de infrastructură al Regiunii de Vest, aproape de finanțare europeană

redactia

NNDKP își consolidează serviciile în domeniul consultanței fiscale la nivel local

Ligia Voro

Fonduri europene de 10 miliarde de euro, în exercițiul actual

Stefana Muresan

Leave a Comment