Analize Cluj Industrie IT&C Lideri si afaceri Slider Ultimele stiri

NTT DATA anunță lansarea raportului pe tema Covid-19: “Reîntoarcerea la valorile noastre pe timp de criză”

Azi, NTT DATA, furnizor si integrator de solutii și siteme IT complexe, a lansat un raport care descrie reacția companiei la pandemia Covid-19. “Reîntoarcerea la valorile noastre pe timp de criză” explorează acțiunile realizate de NTT DATA, în baza celor trei valori fundamentale ale companiei: Clients first, Teamwork si Foresight.

Conținând informații din întreaga companie, precum și mesaje din partea leaderilor NTT DATA, inclusiv Swen Rehders, Walter Ruffinoni, Simon Williams, Daniel Metz și Ștefan Hansen, documentul arată modul rapid în care NTT DATA a reușit să se adapteze cu succes în această criza și oferă detalii despre un mod eficient de a reacționa și evolua într-un asemenea context.

Swen Rehders, co-CEO, NTT DATA EMEA, a afirmat: “Am fost încântat să văd inovația, previziunea și ingeniozitatea de care au dat dovadă echipele din NTT DATA atunci când au răspuns la această pandemie globală. Tot ceea ce am făcut s-a regăsit în valorile noastre de bază, am pus clienții pe primul loc și, lucrând împreună cu ei ca o echipă, am livrat rezultate excepționale într-o perioadă dificilă.

„Înainte de toate, aceasta este o perioadă în care am învățat mai multe despre importanța menținerii relațiilor cu clienții. S-ar putea ca fiecare industrie să fi fost afectată în moduri diferite, dar ceea ce este cu adevărat crucial este ca noi să facem acel pas suplimentar pentru a fi mai aproape de clienți – un principiu de bază în NTT DATA. Vă invit să citiți mai multe despre activitatea NTT DATA în timpul crizei COVID-19, inclusiv exemple despre modul în care am continuat să lucrăm cu clienții noștri acum, cand cele mai multe companii au avut nevoie.”

Walter Ruffinoni, co-CEO, NTT DATA EMEA, a declarat: „Toți colegii din NTT DATA au colaborat de la început, împărtășind informații și ajutând diferite locații să implementeze planurile de acțiuni pe perioada de criză. Într-adevăr, aceasta a fost o perioadă în care valorile NTT DATA au strălucit, permițând echipelor noastre să se adapteze rapid la „noul normal”. Acestea pot fi momente provocatoare și emoționante și credem că am muncit din greu pentru a oferi echipelor noastre suportul de care au nevoie. Să stai aproape de oamenii tăi și de nevoile lor ar trebui să fie un cadru important pentru orice lider din această perioadă.

„Sper că acest raport să ofere câteva idei despre cum putem să ne adaptam și să reacționăm cu succes in fața unei crize precum Covid-19. E posibil ca modul în care lucrăm să se fi schimbat pentru totdeauna. ”

Citește raportul aici.

Despre NTT DATA

NTT DATA este leader de servicii IT și partener global în inovație, cu sediul central în Tokyo și operațiuni în peste 50 de țări. Punem pe primul loc colaborările pe termen lung combinând acoperiea globală cu experiența locală pentru a oferi o gamă variată de servicii premium: de la consultanță la dezvoltare de sisteme si outsourcing. Pentru mai multe informații vizitați www.nttdata.com

Pentru mai multe detalii contactați:

Diana Stanese, COO NTT DATA Romania, Diana.Stanese@nttdata.ro

Related posts

#EURoad2Sibiu. In 2019, All Roads Lead to Sibiu

Stefana Muresan

Inaugurare TRC Park Cluj, etapa I

Ionut Oprea

ADR Vest: Prelungire cu 3 luni a apelurilor din axa 4 destinate municipiilor reședință de județ

redactia

Dezvoltați competențe în workplace, property și facility management la ROFMEX 2019

Ionut Oprea

Omul de afaceri Ovidiu Buluc a vândut Farmexim și HelpNet către gigantul german Phoenix

Stefana Muresan

PE a votat pentru admiterea fără întârziere a României în zona Schengen

redactia

SPECIALIȘTII IN HR SE REUNESC LA CLUJ-NAPOCA, ÎN CADRUL EVENIMENTULUI OPERATIONAL HR

redactia

Semnare contract Centura de Sud a Timișoarei. Contract de 359 milioane lei, constructor – Tirrena Scavi

redactia

50 mil. euro investiți în start-up-uri de AI, până în 2025

Papuc Irina

Investitor maghiar, apropiat al premierului Ungariei, a cumpărat hotelul Dacia din Satu Mare

Stefana Muresan

A fost inaugurat cel de-al doilea pasaj rutier la nivel de cale ferată din Timișoara, investiție de peste 6 mil. euro

Stefana Muresan

Shortlist announced for the 2nd annual CRE Awards

redactia

Compania Delphi Technologies mută o parte din activitate din Marea Britanie la Iași. ”Sunt costuri mai mici!”

Stefana Muresan

Măsuri de protejare a agenților economici care funcționează în regim de franciză

redactia

EXPO REAL: Hybrid Summit enables new start for the real estate industry

Papuc Irina

Frisbo, prima platformă de e-fulfillment din România, atrage o investiție de 500.000 de euro din partea Neogen

Stefana Muresan

Euro Gas Systems va construi o stație de comprimare a gazelor în Croaţia, contract de peste 8 mil. euro

Stefana Muresan

Noul drum de legatura intre Oradea si Santandrei, inaugurat duminica, cu 2 luni inainte de termen

redactia

Parteneriat pentru centura Marghitei

Traian Dan

OMV Petrom are un nou director general executiv

Stefana Muresan

Vitacom Electronics, profit mai mare cu 8% în T1

Stefana Muresan

Cum avansează lucrările pe Autostrada Comarnic – Brașov

Nora Dumitrescu

5 trilioane de dolari – suma pe care liderii G20 au decis s-o injecteze în economia mondială

Ion Surdu

Cel mai mare proiect de infrastructură mare din Timişoara, pasaj subteran de 30 mil. euro, din fonduri europene

Stefana Muresan

Leave a Comment