Analize Cluj Industrie IT&C Lideri si afaceri Slider Ultimele stiri

NTT DATA anunță lansarea raportului pe tema Covid-19: “Reîntoarcerea la valorile noastre pe timp de criză”

Azi, NTT DATA, furnizor si integrator de solutii și siteme IT complexe, a lansat un raport care descrie reacția companiei la pandemia Covid-19. “Reîntoarcerea la valorile noastre pe timp de criză” explorează acțiunile realizate de NTT DATA, în baza celor trei valori fundamentale ale companiei: Clients first, Teamwork si Foresight.

Conținând informații din întreaga companie, precum și mesaje din partea leaderilor NTT DATA, inclusiv Swen Rehders, Walter Ruffinoni, Simon Williams, Daniel Metz și Ștefan Hansen, documentul arată modul rapid în care NTT DATA a reușit să se adapteze cu succes în această criza și oferă detalii despre un mod eficient de a reacționa și evolua într-un asemenea context.

Swen Rehders, co-CEO, NTT DATA EMEA, a afirmat: “Am fost încântat să văd inovația, previziunea și ingeniozitatea de care au dat dovadă echipele din NTT DATA atunci când au răspuns la această pandemie globală. Tot ceea ce am făcut s-a regăsit în valorile noastre de bază, am pus clienții pe primul loc și, lucrând împreună cu ei ca o echipă, am livrat rezultate excepționale într-o perioadă dificilă.

„Înainte de toate, aceasta este o perioadă în care am învățat mai multe despre importanța menținerii relațiilor cu clienții. S-ar putea ca fiecare industrie să fi fost afectată în moduri diferite, dar ceea ce este cu adevărat crucial este ca noi să facem acel pas suplimentar pentru a fi mai aproape de clienți – un principiu de bază în NTT DATA. Vă invit să citiți mai multe despre activitatea NTT DATA în timpul crizei COVID-19, inclusiv exemple despre modul în care am continuat să lucrăm cu clienții noștri acum, cand cele mai multe companii au avut nevoie.”

Walter Ruffinoni, co-CEO, NTT DATA EMEA, a declarat: „Toți colegii din NTT DATA au colaborat de la început, împărtășind informații și ajutând diferite locații să implementeze planurile de acțiuni pe perioada de criză. Într-adevăr, aceasta a fost o perioadă în care valorile NTT DATA au strălucit, permițând echipelor noastre să se adapteze rapid la „noul normal”. Acestea pot fi momente provocatoare și emoționante și credem că am muncit din greu pentru a oferi echipelor noastre suportul de care au nevoie. Să stai aproape de oamenii tăi și de nevoile lor ar trebui să fie un cadru important pentru orice lider din această perioadă.

„Sper că acest raport să ofere câteva idei despre cum putem să ne adaptam și să reacționăm cu succes in fața unei crize precum Covid-19. E posibil ca modul în care lucrăm să se fi schimbat pentru totdeauna. ”

Citește raportul aici.

Despre NTT DATA

NTT DATA este leader de servicii IT și partener global în inovație, cu sediul central în Tokyo și operațiuni în peste 50 de țări. Punem pe primul loc colaborările pe termen lung combinând acoperiea globală cu experiența locală pentru a oferi o gamă variată de servicii premium: de la consultanță la dezvoltare de sisteme si outsourcing. Pentru mai multe informații vizitați www.nttdata.com

Pentru mai multe detalii contactați:

Diana Stanese, COO NTT DATA Romania, Diana.Stanese@nttdata.ro

Related posts

Christian Rodseth, noul preşedinte al Asociaţiei Române a Producătorilor Internaţionali de Medicamente

Stefana Muresan

New CEO for TÜV SÜD's Real Estate & Infrastructure Division

Ionut Oprea

BVB, primul loc în topul creşterilor bursiere din Uniunea Europeană

Stefana Muresan

Mihai Daraban: „Turcia este cel mai important partener comercial al României dintre statele non UE”

redactia

Cum vrea să atragă noi angajați una dintre principalele companii de tehnologie și producătoare de jocuri video

Papuc Irina

Electrogrup va construi o rețea 5G în Finlanda

Nora Dumitrescu

România – Marea Britanie, post-Brexit. Radu Oprea: Oportunităţi şi perspective de cooperare

redactia

Șapte primării din Cluj, acord de asociere pentru trenul metropolitan. Dezvoltare imobiliară fără precedent în jurul municipiului Cluj Napoca

redactia

O firmă din Craiova a câștigat contractul pentru noul terminal de curse externe al aeroportului din Timișoara

redactia

Clujul și Timișoara, cele mai eficiente orașe din România în lupta împotriva poluării

redactia

Business cu petale de trandafiri în Sălaj

Nora Dumitrescu

Romania’s growth potential will continue to attract new real estate investors in 2020

Papuc Irina

Proiectele de infrastructură devin mai puțin costisitoare: Novitas 3D City – Orașul tău digital

Stefana Muresan

Universitatea „Petru Maior”, partener pe piaţa regională a cunoaşterii

Stefana Muresan

SuperTeach, un program care vrea să schimbe sistemul educațional

Traian Dan

Nu mai funcționează monologul, în relația cu consumatorul: este nevoie de ceva vreme de dialog

Doi studenți au creat o hartă a producătorilor locali: Vom rula astfel banii în țară

Papuc Irina

Imoteca lansează proiectele Triama Residence și Buena Vista Rezidential la Imobiliarium

redactia

Nemții de la HARTING, investiție de 5,5 milioane euro la Sibiu

Stefana Muresan

Inginerii din Cluj se mută la Brașov pentru salariile de la Autoliv

redactia

Managerii din comerţul cu amănuntul sunt optimişti în privinţa încasărilor

Traian Dan

The Economist, în suplimentul „Lumea în 2019”: România va avea a doua cea mai mare rată de creştere din Uniunea Europeană în 2019, de 3,7%

redactia

Vinurile românești pe piețele cehă și slovacă, Jidvei a făcut parte din delegație

Ligia Voro

Americanii de la AVX cumpără fabrica de componente electronice TT Electronics din Timișoara

Stefana Muresan

Leave a Comment