Analize Cluj Industrie IT&C Lideri si afaceri Slider Ultimele stiri

NTT DATA anunță lansarea raportului pe tema Covid-19: “Reîntoarcerea la valorile noastre pe timp de criză”

Azi, NTT DATA, furnizor si integrator de solutii și siteme IT complexe, a lansat un raport care descrie reacția companiei la pandemia Covid-19. “Reîntoarcerea la valorile noastre pe timp de criză” explorează acțiunile realizate de NTT DATA, în baza celor trei valori fundamentale ale companiei: Clients first, Teamwork si Foresight.

Conținând informații din întreaga companie, precum și mesaje din partea leaderilor NTT DATA, inclusiv Swen Rehders, Walter Ruffinoni, Simon Williams, Daniel Metz și Ștefan Hansen, documentul arată modul rapid în care NTT DATA a reușit să se adapteze cu succes în această criza și oferă detalii despre un mod eficient de a reacționa și evolua într-un asemenea context.

Swen Rehders, co-CEO, NTT DATA EMEA, a afirmat: “Am fost încântat să văd inovația, previziunea și ingeniozitatea de care au dat dovadă echipele din NTT DATA atunci când au răspuns la această pandemie globală. Tot ceea ce am făcut s-a regăsit în valorile noastre de bază, am pus clienții pe primul loc și, lucrând împreună cu ei ca o echipă, am livrat rezultate excepționale într-o perioadă dificilă.

„Înainte de toate, aceasta este o perioadă în care am învățat mai multe despre importanța menținerii relațiilor cu clienții. S-ar putea ca fiecare industrie să fi fost afectată în moduri diferite, dar ceea ce este cu adevărat crucial este ca noi să facem acel pas suplimentar pentru a fi mai aproape de clienți – un principiu de bază în NTT DATA. Vă invit să citiți mai multe despre activitatea NTT DATA în timpul crizei COVID-19, inclusiv exemple despre modul în care am continuat să lucrăm cu clienții noștri acum, cand cele mai multe companii au avut nevoie.”

Walter Ruffinoni, co-CEO, NTT DATA EMEA, a declarat: „Toți colegii din NTT DATA au colaborat de la început, împărtășind informații și ajutând diferite locații să implementeze planurile de acțiuni pe perioada de criză. Într-adevăr, aceasta a fost o perioadă în care valorile NTT DATA au strălucit, permițând echipelor noastre să se adapteze rapid la „noul normal”. Acestea pot fi momente provocatoare și emoționante și credem că am muncit din greu pentru a oferi echipelor noastre suportul de care au nevoie. Să stai aproape de oamenii tăi și de nevoile lor ar trebui să fie un cadru important pentru orice lider din această perioadă.

„Sper că acest raport să ofere câteva idei despre cum putem să ne adaptam și să reacționăm cu succes in fața unei crize precum Covid-19. E posibil ca modul în care lucrăm să se fi schimbat pentru totdeauna. ”

Citește raportul aici.

Despre NTT DATA

NTT DATA este leader de servicii IT și partener global în inovație, cu sediul central în Tokyo și operațiuni în peste 50 de țări. Punem pe primul loc colaborările pe termen lung combinând acoperiea globală cu experiența locală pentru a oferi o gamă variată de servicii premium: de la consultanță la dezvoltare de sisteme si outsourcing. Pentru mai multe informații vizitați www.nttdata.com

Pentru mai multe detalii contactați:

Diana Stanese, COO NTT DATA Romania, Diana.Stanese@nttdata.ro

Related posts

Centrul Medical Transilvania își face sediu în centrul Clujului

Nora Dumitrescu

Stele Michelin pentru obiective din Târgu Mureș

Ligia Voro

The 4th edition of the ABSL Awards will be delivered during the 2019 Gala on April 10th, at Le Château Bucharest

redactia

România pentru a șaptea oară la EXPO REAL München

redactia

HyperSurfaces și Artiness câștigă cea de-a XI-a ediție a Open Innovation Contest a NTT DATA

Nicolae Pop

Industry 4.0 – Graniţa dintre ieri şi mâine. Angajaţii cu skill-uri în zona digitalizată vor fi tot mai căutaţi de către companii

Stefana Muresan

Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu are un nou rector: Sorin Radu

Papuc Irina

„Comoara din Defileul Crișului Repede”, un nou film despre Pădurea Craiului

Traian Dan

Primul bazin acoperit din Câmpia Turzii, funcțional de anul viitor

Nora Dumitrescu

Contribuabilii pot solicita de la ANAF prin SPV fișa de plătitor simplificată

Traian Dan

Ziua Fermierului RAGT, la cea de-a VI-a ediție la Chețani

redactia

Americanii de la Cognizant instruiesc în IT tinerii din Baia Mare

Nora Dumitrescu

Un oraș în oraș: Proiect pe 237 de hectare, care va avea 15-20.000 de locuințe, la Cluj Napoca

redactia

[Enjoy Transylvania!] De la El Camino, trecând prin Via Maria Theresia, spre Via Transilvanica

Transilvania Business

Un nou curs în portofoliul ANIS: aprofundarea cunoștințelor în domeniul ingineriei cu certificare CPRE

Ion Surdu

Litens Automotive deschide în Timiș a doua fabrică de producție din Europa

Stefana Muresan

Zalăul își va amenaja zone verzi cu 2,5 milioane de euro

Nora Dumitrescu

Bosch, desemnat ca primă opțiune pentru inginerii din Cluj

Nora Dumitrescu

Proiecte de peste 9 miliarde de euro contractate de Ministerul Transporturilor prin POIM. Autostrada Sibiu-Pitești, în curs de evaluare

Papuc Irina

Industria serviciilor de business aduce 4,5 miliarde de euro în România

Nora Dumitrescu

Proiectarea și execuția secțiunii 4 a autostrăzii Sibiu – Pitești, în linie dreaptă

redactia

Blue Air, 3,59 milioane pasageri în 2006

Stefana Muresan

Rețeaua Marty și-a redeschis terasele, însă restaurantele mai așteaptă

Nora Dumitrescu

Start în Sălaj la megaproiectul european de apă și canalizare

Nora Dumitrescu

Leave a Comment